Sence Eskişehir Ne Kadar Genç?

Eskişehir’de yaşayan gençlere çağrımızdır. Birlikte Eskişehir’de yaşamanın imkanlarını ve imkansızlıklarını konuşmak, yaşadığımız kenti genç gözünden gençlerle değerlendirebilmek için bir “kent forumu” organize ediyoruz.

Bizler bir süredir kent hakkı bağlamında Eskişehir’i farklı başlıklar altında izliyor ve gözlemliyoruz. Örneğin kentteki barınmadan, ulaşıma, toplumsal cinsiyet eşitliğinden, eğitime erişime gibi farklı konu başlıklarıyla bu kentin daha yaşanabilir, eşit ve adil olabilmesi için birlikte düşünerek tartışmalar gerçekleştiriyoruz. Çemberimizi genişletmek ve farklı gençlerin sesini duyabilmek için forumumuza seni de davet ediyoruz.

 

Bu forum, Kentime Değer Projesi kapsamında gerçekleştirilmektedir.

Kentime Değer Projesi, Dört Mevsim Derneği’nin yürütücülüğünde ve Çiğli Belediyesi AB Ofisi (@ciglibelediyesi), Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (@ebbgenclik) Sürdürülebilir Kentler Gelişim Ağı (@izmirskga) İzmir Kurulu ve Toy Gençlik Derneği’nin (@toygenclik) ortaklığında, Sabancı Vakfı Hibe Programları (@sabancivakfi) desteğiyle gerçekleştirilmektedir.

Tarih: 15 Mayıs 2022, Pazar
Saat: 15:00 – 17:00
Yer: Sazova Parkı – Amfitiyatro

Başvuru Formu
*Katılımcılara, katılım sertifikası verilecektir.

#gençlikhakkı #gençlikçalışması #kenthakkı #kenthakkıokulu #sivilizleme #aktifkatılım #yerelkatılım
#kentimedeğer